„Gdyby śmierci nie było nikt z nas by już nie żył. Przemijamy jak wszystko, by w ten sposób przetrwać.”

– ks. Jan Twardowski

W przedddzień Dnia Zadusznego delegacje uczniów odwiedziły groby zmarłych nauczycieli naszego liceum.

Na Starych Powązkach odwiedzili groby  p. Izabeli Smolikowskiej, założycielki prywatnej pensji dziewcząt , p. Zdzisławy Kani, zasłużonej nauczycielki historii w latach 1972-2005, p. Teresy Holzer, wybitnej nauczycielki języka polskiego, p. Heleny Sierzputowskiej, p. Adama Sochaczewskiego, wieloletniego nauczyciela geografii, p. Hanny Lemańskiej-Węgrzeckiej, pisarki i psycholożki.

Na Cmentarzu Bródzieńskim modlili się nad grobami: p. Elżbiety Sitek, nauczycielki języka niemieckiego, przez wiele lat związanej z naszą szkołą, p. Janiny Jaworskiej, która pracowała w liceum przez ponad 40 lat jako sekretarka, p. Teresy Cywińskiej, nauczycielki przysposobienia obronnego przez ponad 50 lat, p. Anny Spiechowicz, zasłużonej pedagożki i wychowawczyni wielu pokoleń hoffmaniaków, p. Barbary Bal, wieloletniej nauczycielki chemii, p. Sławomira Długołęckiego oraz p. Anicety Gutkowskiej.

Uczcili również pamięć mężów stanu: p. Romana Dmowskiego i ks. kardynała Aleksandra Kakowskiego oraz artystów: p. Mieczysława Fogga, p. Henryka Jerzego Chmielewskiego (Papcia Chmiela) i p. Stanisława Staszewskiego (Taty Kazika).

Pamiętano również o nauczycielach z nieistniejących już Szkół im. Wojska Polskiego: Szkoły Podstawowej nr 171 i Gimnazjum nr 43.

Cześć ich pamięci!