Zapraszamy do zapoznania się z materiałami przygotowanymi przez naszych uczniów na tegoroczny Hoffday. Wśród nich są między innymi wywiady przeprowadzone z Hoffmaniakami, czy możliwość wybrania się na wirtualny spacer po szkole w niecodziennej formie.

Na dobry początek kolaż przedstawiający rzeczy kojarzące się nam z Hoffmanową. Bohaterami zdjęć nie są jednak przypadkowe osoby wyłapane na korytarzu. Zosia, Ola, Klaudia, Kasia, Agata, Maria, Ewa, Janek, Kasia, Asia, Julia, Kinga, Marta, Kasia oraz Hania to zgrana ekipa, która od grudnia w pocie czoła nadzoruje przygotowania Dnia Otwartego dla Kandydatów. Każdy z nas wkłada serce i pracę w organizację tego wydarzenia. Mimo że internet nie jest w stanie przekazać ciepła i pozytywnej energii, których można doświadczyć na Hoffday’u, to kłaniamy się Wam zza ekranu i dziękujemy, że jesteście z nami!W ulotce znajdziecie informacje o profilach, szczegółową ofertę, skrót tego, co dzieje się w naszej szkole przez cały rok i atrakcje, jakie Was czekają jako przyszłych Hoffmaniaków.

Warto przeczytać: ULOTKA INFORMACYJNA HOFFDAY 2020

Zachęcamy również do obejrzenia ulotek poszczególnych profili zawierających najważniejsze informacje o każdym z nich:

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Jednym z celów szkoły, obok efektywnego przekazywania wiedzy, jest integracja między uczniami, dlatego oprócz zajęć, wyjazdów i warsztatów dedykowanych konkretnym profilom, wszystkie oddziały biorą udział w wyjazdach integracyjnych na początku klasy pierwszej, tygodniowych wyjazdach narciarskich (oprócz klas maturalnych), Święcie Szkoły, wykładach otwartych i wielu innych przedsięwzięciach. Mogą też wyjeżdżać na kilkudniowe wyjazdy edukacyjne.
Uczniowie klas pierwszych organizują coroczny Dzień Otwarty dla Kandydatów, zaś uczniowie klas drugich akcję „Profil Wita Profil” oraz Otrzęsinową Grę Terenową dla pierwszoklasistów.
Chętni uczniowie biorą udział w projektach i wyjazdach ogólnoszkolnych, w organizacji szkolnych przedsięwzięć m.in. Festiwalu Teatralnego „12 minut” oraz Festiwalu Filmowego „9 minut” i wielu innych. Mogą również angażować się w działania HoffTV lub międzyklasowe turnieje sportowe (Hoff Liga Kopaczy, Hoff Basket League).
W szkole działa koło fotograficzne (ciemnia fotograficzna), filmowe, czytelnicze oraz odbywają się zajęcia SKS z różnych dyscyplin sportowych.


Ubolewamy, że nie mogliście odwiedzić naszej szkoły i samodzielnie przekonać się, że jest wielka oraz że opinie o tysiącu schodów wcale nie są przesadzone. Mamy nadzieję, że przygotowany przez HoffTV i Weronikę Bielską filmowy spacer po Hoffmanowej, choć trochę Wam to wynagrodzi.


W Hoffmanowej przez cały rok dużo się dzieje! Poniższa prezentacja przybliży wam wydarzenia i wyjazdy organizowane przez szkołę – wszystko uszeregowane według pór roku.
Slider

Hoffmanowa to nie tylko wydarzenia, które na stałe wpisały się w kalendarz roku szkolnego, ale także bardzo wiele krajowych i zagranicznych wyjazdów. Odwiedziliśmy już większość krajów europejskich, a do niektórych powracamy niemalże co roku. Zawsze przywozimy nowe wrażenia i doświadczenia oraz trwające później jeszcze długo przyjaźnie. Zachęcamy do prześledzenia wirtualnej mapy HoffPodróży. Do każdego odwiedzonego przez nas kraju przygotowaliśmy krótki opis odbytej przez nas wycieczki oraz załączyliśmy zdjęcia zrobione przez jej uczestników. Kliknij w poniższe zdjęcie, wybierz z listy kraj… i podróżuj z nami!

Slider


Bezpośredni kontakt jest obecnie utrudniony. Zebraliśmy więc najczęściej pojawiające się pytania z poprzednich Dni Otwartych dla Kandydatów i oprosiliśmy o odpowiedzi uczniów i nauczycieli Hoffmanowej. To, co powstało, publikujemy poniżej w formie popularnego FAQ. Bazę będziemy uzupełniać o kolejne pytania.


Progi punktowe są co roku inne oraz nie zależą jedynie od wyników i osiągnięć Kandydatów, ale również od obowiązujących w danym roku zasad rekrutacji. Poniżej przedstawiamy dane archiwalne, zastrzegając, że nie mają związku z tegoroczną rekrutacją:

PROGI PUNKTOWE Z UBIEGŁYCH LAT:

profil/rok 2016/2017 2017/2018 2018/2019 2019/2020

(po gimnazjum)

2019/2020

(po szkole podstawowej)

profil biol-chem-mat 178,6 177,8 179,4 183,8 179,2
profil biol-chem-fiz 176,2 175,6 175,4 176,4 175,15
profil mat-fiz-inf 172,8 173,4 177,6 177,8 181,35
profil mat-fiz-chem 177 172,4 175,2 176 179,25
profil hist-geo-mat 163,2 169,4 171,2 177,4 174,55
profil wos-geo-mat 160,6 167,4 172,6 175 177
profil matematyczny 173,8 179,2 179,2 184,35

Zapytaliśmy uczniów i nauczycieli o trzy skojarzenia związane z naszą szkołą. Dostaliśmy mnóstwo odpowiedzi, a z tych, które pojawiały się najczęściej, Maria Gościńska, uczennica klasy 2U, przygotowała mapę myśli. Prawda, że wygląda imponująco?

Slider

Podobno o uczniach najwięcej wiedzą nauczyciele. Jaki jest uczeń Hoffmanowej? Zebraliśmy kilkanaście odpowiedzi od HoffNauczycieli. Zobaczcie sami!

Z innej inicjatywy uczniowskiej powstało humorystyczne zestawienie “Hoffplusów” i “Hoffminusów”. Bazuje ono na żartach i legendach, które zna każdy prawdziwy Hoffmaniak, z dystansem odnosząc się do szkolnej codzienności.

Minecraft to gra komputerowa, w której można budować wszystko, co tylko przyjdzie Wam do głowy. Pierwszoklasiści z profilu mat-fiz-inf wpadli na pomysł odtworzenia Hoffmanowej tak, aby umożliwić Wam udział w wirtualnym spacerze. Wybierzcie się na przechadzkę już teraz:

Slider
Jeżeli chcecie posłuchać Hoffmaniaków opowiadających o szkole, a przy okazji zerknąć na korytarze, to serdecznie zapraszamy Was do zapoznania się z wywiadami przeprowadzonymi przez członków sekcji PR Dnia Otwartego.

Slider
Zamknij menu