Po zaprojektowaniu kilka lat temu naszej biblioteki uczniowie, nauczyciele i studenci Akademii Sztuk Pięknych wspólnie uznali, że warto kontynuować współpracę, rozmawiać na temat projektowania funkcjonalnej przestrzeni szkolnej i organizować warsztaty.
Pierwsze zajęcia z nowego cyklu odbyły się w grudniu 2021 roku. Tematem, czyli przestrzenią do zaprojektowania przez uczniów był dawny pokój nauczycielski nr 110 jako miejsce odpoczynku lub samodzielnej nauki, nowa sala kinowa nr 26 oraz zielona przestrzeń rekreacyjna za halą sportową, tzw. patio.
Grupy uczniów wraz ze studentami ASP z Wydziału Architektury Wnętrz pod kierownictwem prof. Dariusza Śmiechowskiego przez kilka godzin projektowały na nowo fragmenty szkolnej przestrzeni. Wiosną odbyła się w hybrydowej formie – w szkole i online – prezentacja i dyskusja nad wypracowanymi pomysłami.
Efektem pracy zespołów są wizualizacje i projekty, które w formie plakatów można obejrzeć na korytarzu pierwszego piętra obok pokoju nauczycielskiego w naszej szkole.