Grupa: LockAktorzy
Tytuł: HygGienia
Scenariusz: cała grupa
Reżyseria: Marcin Pietruszka
Inspicjentka: Joanna Karpińska

Wystąpiły:
Aleksandra Frankiewicz: student Harmoniusz
Alicja Tomczyk: Ewelina
Łucja Karkowska: Marta
Maja Suchodolska: Zuza
Natalia Pogorzelska: Gienia
Teresa Simon: Mila
Wiktoria Drabińska: biznesmen Ksawery


16 czerwca 2021 r., o godz. 15:30 odbył się spektakl teatralny pt. HygGienia, wystawiony przez szkolne Koło Teatralne. Grupa wystąpiła pod nazwą LockAktorzy. Wydarzenie to było podsumowaniem naszej całorocznej twórczej pracy, która przebiegała zarówno w warunkach stacjonarnych, jak i podczas zoomowych spotkań online.

Inspiracją do stworzenia spektaklu było hygge, czyli duńskie słowo oznaczające szczęście osiągane za sprawą małych, codziennych przyjemności. W kontekście lockdownu i przymusowego nauczania zdalnego to pojęcie stało się dla nas szczególnie ważne.

Przyzwyczajeni do wielomiesięcznych zdalnych warsztatów teatralnych, planowaliśmy wystawić spektakl za pośrednictwem komunikatora internetowego. Jednak rzeczywistość sprawiła nam duży prezent w postaci powrotu do spotkań na żywo, dlatego podjęliśmy decyzję o przeniesieniu ZOOMowych okienek do realnej przestrzeni.

Miejscem akcji jest blok mieszkaniowy, którego lokatorzy przeżywają swoje codzienne konflikty i kłopoty, zapominając jednak o radościach i przyjemnościach. Dobrym duchem domu jest starsza pani o imieniu Gienia, która swoją dyskretną obecnością sprawia, że sąsiedzi zaczynają patrzeć na siebie, na innych i na świat w nieco życzliwszy sposób.

Właściwa higiena to wbrew pozorom nie tylko kwestia czystych i zdezynfekowanych rąk. My uznaliśmy, że dużo bardziej istotne jest zadbanie o dobrostan – zarówno swój własny, jak i ludzi , którzy nas otaczają. Bez zasłaniania nosa i ust.