Tekst: Monika Pawłowska
Zdjęcia: Halina Roszkowska


X Jubileuszowa Edycja Festiwalu 12 Minut

Minęło 10 lat od pierwszej edycji Festiwalu. Przez dekadę zmieniały się warunki techniczne i lokalowe, struktura organizacyjna, poziom przedstawień i liczba gości. Zmieniały się na lepsze. Festiwal w obecnej postaci to wydarzenie przyciągające tłumy z różnych środowisk a dla organizatorów, którymi są uczniowie Hoffmanowej, to lekcja odpowiedzialności, dojrzałości a niekiedy pokory. Na scenie, podczas jubileuszowej edycji, mogliśmy oglądać spektakle o niezywkle wysokim poziomie. Gratulujemy i doceniamy pracę wszystkich zaanagażowanych w ich przygotowanie!

Nagrodą główną została wyróżniona grupa „Specula” za sztukę „Borges i ja” w reżyserii Julianny Izbickiej. Grupa „Zaczekaj Chwileczkę”, która zachwyciła zgromadzonych  „Komorami Echa” w reżyserii Damiana Kazimierskiego, otrzymała Nagrodę Jubileuszową. Perełka tegorocznej edycji to sztuka „Stop. Rozmowa” w wykonaniu „Nieformalnych” (reż. Julia Milewska). Natomiast publiczność oddała najwięcej głosów na przedstawienie grupy Nieoczywista Oczywistość „Szklana Pułapka”, które wyreżyserowała Agata Walczykowska. Nie zapominajmy także o wyróżnieniach indywidualnych! Agata Gniazdowska została okrzyknięta przez jury najlepszą aktorką a Dominik Chrabski – najlepszym aktorem. Ponadto wyróżnieni za sceniczny talent zostali Zofia Stańczyk, Stanisław Malec oraz Krzysztof Czyżewski.

Organizacja Festiwalu to powód do dumy a uczestniczenie w samym wydarzeniu dostarcza wielu zachwytów i wzruszeń. Dziękujemy wszystkim sponsorom, gościom i organizatorom! Nie możemy się doczekać kolejnej edycji, na którą już dziś gorąco zapraszamy!