Tekst i zdjęcia: Halina Roszkowska


Wyniki XXII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020 podano na stronie internetowej dokładnie o godzinie 00:00 9 stycznia 2020 roku, tego samego dnia w auli SGH w Warszawie odbyła się oficjalna gala. Rozpoczął ją gospodarz – prof. dr hab. Marek Rocki, rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz prezes Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” Waldemar Siwiński, pomysłodawca polskich rankingów szkół i uczelni. Galę swoją obecnością zaszczycili m.in. poseł Krystyna Szumilas, wiceprzewodnicząca Komisji Edukacji Sejmu, Maciej Kopeć, podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawa, a także dyrektorzy Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych, przedstawiciele kuratoriów oświaty i urzędów miast, reprezentanci komitetów głównych olimpiad przedmiotowych i rektorzy polskich uczelni. Najważniejszymi gośćmi byli jednak reprezentanci najlepszych szkół w Polsce – ich dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie. Pani dyrektor Joanna Kiełbasa była tam również, a  towarzyszyła jej grupa uczniów klas drugich naszego liceum.

W czasie gali przedstawiciele najlepszych szkół w Polsce otrzymali dyplomy w kategoriach: Ranking Maturalny Techników 2020, Ranking Maturalny Liceów Ogólnokształcących 2020, Ranking Szkół Olimpijskich 2020, rankingi najlepszych szkół w województwach oraz w dwóch głównych zestawieniach: Rankingu Techników 2020 i Ranking Liceów Ogólnokształcących 2020.

Nasza szkoła ma powód do radości, bowiem znalazła się w czołówce najlepszych liceów w Polsce i w Warszawie, osiągnęła zaszczytne 10 miejsce w ogólnopolskim rankingu liceów ogólnokształcących, 3 miejsce w ogólnopolskim rankingu maturalnym oraz również 3 – w warszawskim rankingu liceów.