W piątek, 18 października 2019 o godz. 11.00 w Warszawskiej Szkole Filmowej odbyła się jubileuszowa Gala Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej.

Podczas uroczystości, na której obecni byli: pani Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy, oraz burmistrzowie dzielnic, dyrektorzy Biur Kultury i Edukacji, nauczyciele warszawskich szkół, animatorzy i edukatorzy, zostały wręczone nagrody 26 najlepszym projektom edukacji kulturalnej.

Wśród wyróżnionych znalazł się także Festiwal Filmowy „9 minut”, który w kategorii szkół ponadgimnazjalnych otrzymał I nagrodę.

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej jest jedyną w Polsce nagrodą przyznawaną dla autorów ciekawych projektów edukacji kulturalnej zrealizowanych w Warszawie w różnych podmiotach – przedszkolach, szkołach, domach kultury i placówkach edukacji pozaszkolnej, bibliotekach, instytucjach kultury, ale też przez organizacje pozarządowe i firmy prywatne. Celem nagrody jest docenianie i promowanie aktywnych animatorów i nauczycieli oraz prezentowanie ich projektów jako dobrych praktyk. W ciągu dziesięciu lat do nagrody zgłoszono ponad 1000 projektów, z czego nagrodzono 147. (na podstawie informacji ze strony: www.um.warszawa)