Tekst: P. Chrzanowska
Zdjęcia M. Szczodry


12 MINUT - HARMONOGRAMIX edycja Festiwalu Małych Form Teatralnych 12 Minut dobiegła już końca. W tym roku na naszej scenie gościliśmy 10 wspaniałych grup teatralnych, które dostarczyły nam niezapomnianych przeżyć i wpisały się w historię tego wydarzenia.

Gratulujemy wszystkim aktorkom, aktorom i reżyserom; szczególnie tym nagrodzonym. Przypominamy, że Nagrodę Główną zdobyła „Zamoyska Grupa Teatralna”, która zaprezentowała interpretację mickiewiczowskiej „Świtezianki”. Natomiast publiczność jako najlepszy spektakl wybrała „Majaki”, wystawiony przez artystów z „Zaczekaj Chwileczkę”. Perełkę Festiwalu otrzymała grupa „Nieoczywista Oczywistość” za „Oczywisty świat nieoczywistej prawdy”. Najlepszą aktorką została Maria Piątkowska ze „Sklepu”, a najlepszym aktorem Dominik Chrabski, grający w przedstawieniu „Majaki”. Pierwszy raz w tej edycji jury zadecydowało także o przyznaniu nagrody dla najlepszego reżysera amatorskiego, którą zdobył Olaf Parfianowicz za sztukę „Smutno mi Boże”.
 
Chcielibyśmy podziękować również wszystkim 815 osobom, które mieliśmy okazję gościć na Festiwalu oraz organizatorom wydarzenia z IX LO im. Klementyny Hoffmanowej. Dziękujemy wszystkim sponsorom, bez których realizacja wydarzenia nie byłaby możliwa. Tegoroczny Festiwal zakończył się ponownie ogromnym sukcesem. Zapraszamy Was już teraz na kolejną jubileuszową edycję!


Zamknij menu
Skip to content