Uczniowie klas drugich z Hoffmanowej, zaangażowani w zajęcia pierwszej pomocy prowadzone przez p. Krzysztofa Tomaszewskiego, uczestniczyli w I Młodzieżowych Mistrzostwach Warszawy w Pierwszej Pomocy pt. „Wycie Syren”, które odbyły się w dniu 15 października 2018 roku, a poprzedzone były eliminacjami teoretycznymi. Warto dodać, że zawody miały charakter ogólnopolski, uczestniczyły w nich nie tylko drużyny z Warszawy, ale także z innych miast i województw. One też miały swoje oddzielne eliminacje. Ostatecznie do głównej, praktycznej części zawodów przeszło 20 drużyn, w tym reprezentacja naszego liceum.

Dnia 15 października pięcioosobowa drużyna dzielnie wykonywała niełatwe zadania przygotowane przez organizatorów. Przez ponad sześć godzin młodzi Hoffmaniacy musieli sobie radzić z wymyślnymi pozoracjami i podejmować trudne decyzje. Musieli nie tylko ratować życie i zdrowie pozorantów, ale też uczestniczyć w zadaniach sprawdzających ich sprawność fizyczną – wspinali się na 12 metrową wieżę strażacką i zjeżdżali na linie. Niezbędna była umiejętność współpracy w grupie, jedno z zadań musiało być wykonane w taki sposób, że część grupy miała zasłonięte oczy. Ścisła współpraca, wzajemna pomoc i dobre przygotowanie sprawiły, że nasi uczniowie poradzili sobie z tymi wyzwaniami i zdali ten test na medal, a konkretnie – na złoty medal!

Następnego dnia odbyło się oficjalne zakończenie zawodów, na którym ogłoszono wyniki i wręczono nagrody. Ku naszej ogromnej radości drużyna z Hoffmanowej zajęła pierwsze miejsce, pokonując nawet tak zwane “klasy ratownicze i mundurowe”. Każdy z uczestników zwycięskiego zespołu otrzymał praktyczne nagrody, a szkoła wzbogaciła się o nowy fantom do ćwiczenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej  oraz w pełni wyposażony plecak do udzielania pierwszej pomocy. Miejmy nadzieję, że ten sukces zachęci młodszych kolegów do uczestnictwa w Kole Pierwszej Pomocy i w zawodach o tej tematyce.


Zamknij menu