Tekst: Aleksandra Andryszkiewicz
Zdjęcia: klasa 1C


29 maja w naszej szkole odbył się projekt klasy 1C – escape rooms. Zrealizowanie tego niezwykłego pomysłu nie było proste i wymagało dużego zaangażowania oraz dokładnego opracowania nawet najmniejszych szczegółów. Warto było jednak czekać, ponieważ efekt końcowy pozytywnie zaskoczył nas wszystkich.

Odbiorcy projektu, czyli uczniowie pozostałych klas, wybierali jeden z trzech pokojów. Każdy z nich miał inny motyw przewodni, wystrój oraz zadania do wykonania. Cel we wszystkich pokojach był jednak ten sam – podążać za wskazówkami i rozwiązać zagadki w jak najszybszym czasie. Były to pokoje matematyczno‑fizyczny, biologiczno‑chemiczny i społeczny, dzięki czemu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Z niektórymi zadaniami grupy poradziły sobie z łatwością, inne były niemałym wyzwaniem. W pamięć wszystkich zapadną na pewno kaktusy z pokoju biologicznego, czy skuta łańcuchami skrzynia skarbów z pokoju matematycznego.

Uczestnicy nieraz zaskakiwali organizatorów swoją pomysłowością, wiedzą i niebanalnym podejściem do postawionych przed nimi problemów. Ostatecznie, dzięki współpracy i determinacji, wszystkim zespołom udało się rozwiązać zadania i wydostać z pokojów.


Zamknij menu
Skip to content