10 marca 2017 roku gościliśmy w naszej szkole młodzież z Izraela, ze szkoły Makif Tet w Riszon LeCijjon, koło Tel Awiwu. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Polsko-izraelskie spotkania młodzieży „Bliżej siebie”/„Getting Closer”, będącego częścią szerszego przedsięwzięcia firmowanego – między innymi – przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie i Instytut Jad Waszem/ Yad Vashem w Jerozolimie.

Spotkanie rozpoczęło się około godziny 14.00 w sali gimnastycznej powitaniem przez Dyrekcję szkoły – pana Dyrektora Ryszarda Raczyńskiego i panią Dyrektor Annę Sutkowską. Po wręczeniu gościom z Izraela prezentów, rozpoczęły się tańce (nauka „belgijki”), a potem integracyjne zajęcia warsztatowe w salach lekcyjnych, prowadzone przez liderów z klas trzecich i drugich (III A, II A, IIG). Po zakończeniu zajęć w grupach odbyła się krótka ceremonia przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego na placu Krasińskich, gdzie pożegnaliśmy młodzież izraelską.

W spotkaniu wzięło udział ponad 170 osób z obu szkół. W przygotowaniu przedsięwzięcia brali udział koordynatorzy z Polski i Izraela – Anna Kramek-Klicka (Hoffmanowa) i Dorith Yosef (Makif Tet). Wspierali je nauczyciele z obu szkół, z naszego liceum – prof. Marta Cieśla, prof. Joanna Karpińska, prof. Ewa Nizińska, prof. Patrycja Malanowicz, prof. Szymon Kucharski i prof. Michał Rutkowski.


Zdjęcia: Halina Roszkowska


Zamknij menu
Skip to content