W dniu 25 kwietnia br. odbyło się spotkanie z absolwentką naszej szkoły – Panią Profesor, Zofią Pietrzak, nauczycielką fizyki. W br. mija 50 lat od zdanej matury przez Panią Profesor. W trakcie swojego życia pani Pietrzak była nie tylko uczennicą i nauczycielem, lecz także wicedyrektorką, a nawet dyrektorką naszego liceum w latach 2007-2014.

Pierwszym pytaniem zadanym podczas spotkania było: „Mogłaby nam Pani powiedzieć jak zmieniła się Hoffmanowa od czasów kiedy była Pani uczennicą?”. Pani profesor udzieliła niezwykle rozbudowanej odpowiedzi, podkreślając iż od rozpoczęcia jej nauki minęło ponad 50 lat. W tym czasie zmieniło się niezwykle dużo, zaczynając od budynków szkoły, na relacjach międzyludzkich kończąc. Pani Pietrzak, ucząc się w Hoffmanowej, uczęszczała do profilu mat-fiz. Wspomniała, że pomimo konieczności nauki rosyjskiego, dzięki staraniom pani profesor Czyżyk, ten język kojarzy się jej bardziej z literaturą rosyjską niż ze Związkiem Radzieckim i okresem PRL-u. Zapytana o najlepsze wspomnienia z Hoffmanowej z nostalgią w głosie opowiadała nam o 80. WDH (Warszawska Drużyna Harcerska) i wyjazdach z nimi związanymi. Właśnie dzięki harcerstwu Pani Pietrzak poznała swojego męża.

Jeśli chodzi o karierę nauczyciela, to dla Pani Profesor najlepszą rzeczą była możliwość podziwiania rozwoju kolejnych to uczniów. Z kolei podczas pracy na stanowisku dyrektora Pani Profesor najlepiej wspomina możliwość wpływu na szkołę. Wspomniała również o tradycjach związanych ze szkołą, z których najbardziej znaną są niewątpliwie wycieczki.

Tradycje wyjazdów narciarskich zapoczątkowała w 1985 roku Pani Anna Kosmowska, nauczycielka WF-u. Z początku były one formą nagrody dla klas za działalność na rzecz szkoły.

Największym problemem podczas pracy jako nauczycielki były za duże klasy, co wiązało się z brakiem możliwości poznania uczniów na tyle, na ile by się chciało. Niestety w naszej szkole nie uczy już żaden z nauczycieli, którzy uczyli Panią Profesor.

Na koniec wywiadu, Pani Pietrzak, wspomniała o naszych ikonicznych hoff-naleśnikach.