Tekst: Natalia Sienkiewicz (1a)
Zdjęcia: Szymon Kucharski


Dnia 25 października 2023 r. klasy 1a i 1d wraz z opiekunami – prof. Szymonem Kucharskim – wychowawcą klasy 1a, prof. Katarzyną Grącką – wychowawczynią klasy 1d, prof. Małgorzatą Michalską-Sikorską i prof. Kają Olko wybrały się na trzydniowy wyjazd integracyjny na Mazury.

Spotkaliśmy się o godzinie 8: 00 pod naszą szkołą i autokarem wyruszyliśmy do miejscowości Piękna Góra. Po czterech godzinach jazdy dotarliśmy na miejsce. Zakwaterowaliśmy się w pokojach ośrodka „Gwarek”, a na miejscu czekał na nas ciepły posiłek oraz dwa pierwsze bloki zajęć w podziale na klasy. Zajęcia o nazwie „Team Building” były zbiorem zręcznościowych gier zespołowych, których celem było sprawdzenie się we współpracy z własną drużyną oraz rywalizacja z drużyną przeciwną. Podzieleni na dwie grupy, musieliśmy między innymi sprawnie ścigać się w układaniu skrzynkowych węży, przeciągać hula-hop przez nas samych, stojących w kręgu, w jak najszybszym czasie i nie puszczając rąk, czy przeczołgiwać się pod rzędem pozostałych osób z grupy. Drugi blok – „Ja i moja klasa” opierał się na opowiadaniu o sobie w obrębie całej grupy, jak i w losowo dobranych parach, by dokładniej poznać każdą osobę. Mówiliśmy o swoich hobby, odpowiadaliśmy na śmieszne pytania, a na koniec każdy anonimowo mógł napisać na karteczkach zauważoną cechę czy dobrą stronę każdej osoby.

Drugi dzień rozpoczęliśmy orzeźwiającym, choć bezśnieżnym snowtubingiem – zjazdem na dmuchanych pontonach po igielitowym torze. Można było zjeżdżać samemu, ale również w grupkach, co też wiele osób wykorzystało, a naszym rekordem był wspólny zjazd aż siedmiu osób! Wróciliśmy do budynku, gdzie w czasie zajęć o komunikacji dowiedzieliśmy się w praktyce, jak z powodu hałasu czy niedopowiedzeń wypowiedź potrafi być niezrozumiała dla odbiorcy. Następnie wybraliśmy się na edukacyjną wycieczkę. Rozpoczęliśmy ją na giżyckim wzgórzu, gdzie wśród złotej, polskiej jesieni dowiedzieliśmy się nieco o Świętym Brunonie – patronie tego miasta. W 1009 r., Św. Brunon zginął męczeńsko, a właśnie to wzgórze, nazwane jego imieniem, jest jednym z prawdopodobnych miejsc jego śmierci. Chętni mogli wejść na wysoką, drewnianą wieżę widokową. Potem spacerkiem dotarliśmy do centrum Giżycka, gdzie obejrzeliśmy zamek, zabytkowy most zwodzony, stare kamienice i kościół. Mieliśmy też chwilę czasu na indywidualne zwiedzanie miasta i zrobienie małych zakupów. Ostatnim punktem wycieczki było wiszące molo nad jeziorem Niegocin. Mogliśmy tam podziwiać jesienną odsłonę spokojnego, ogromnego zbiornika wodnego oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia. Po powrocie graliśmy jeszcze w grę ekonomiczną, polegającą na tworzeniu papierowych butów, a przy okazji uczącą sposobu negocjacji przy ich sprzedaży. Zabawę wygrała grupa, która zarobiła największą ilość pieniędzy. Na zainteresowanych czekała pod koniec dnia dyskoteka, a część osób zasiadła do rozgrywek w brydża.

Na ostatni dzień naszego wyjazdu mieliśmy zaplanowany „Archery Tag” – bitwę łuczników, podczas której urządzaliśmy grupowe pojedynki. Strzelaliśmy bezpiecznymi, piankowymi strzałami, a drużyną wygraną była ta z największą ilością pozostałych graczy (kto został trafiony, ten odpadał z gry). Końcowym blokiem zajęć było „Założymy się?”, gdzie podzieleni na grupy, obstawialiśmy, kto zrobi jako pierwszy ustaloną czynność, np. po wejściu do sali odezwie się. Po wykwaterowaniu się z ośrodka wyruszyliśmy w drogę powrotną. Około godziny 19: 00 dotarliśmy pod szkołę zmęczeni, ale jednocześnie niewątpliwie zadowoleni, gdyż pomimo nienajlepszej pogody wycieczka się udała, a w perspektywie czekał nas jeszcze długi weekend.

Dziękujemy wszystkim za wspólny wyjazd i mamy nadzieję, że przez najbliższe cztery lata nauki uda nam się pojechać na więcej tak udanych wycieczek.