W terminie od 31 maja do 2 czerwca, klasa 3f wybrała się na wycieczkę edukacyjną do Murzynowa pod Płockiem. Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę w ramach realizacji podstawy programowej z geografii pod kątem obserwacji terenowych.

Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Przedsiębiorstwie Gospodarowania Odpadami w Płocku. Na miejscu uczniowie mieli okazję zapoznać się z metodami segregacji i składowania odpadów, a także funkcjonowaniem samego zakładu. Dodatkowo poznali jeden ze sposobów rekultywacji krajobrazu, jakim była rozbudowana farma paneli fotowoltaicznych umieszczona na górce uformowanej z odpadów. Ciekawą jak i zarówno zaskakującą atrakcją okazał się myszołowiec Jabba, wykorzystywany do odstraszania gołębi i innych ptaków.

Po wizycie w Kobiernikach klasa zakwaterowała się w ośrodku Uniwersytetu Warszawskiego w Murzynowie i od razu ruszyła w teren. Najpierw młodzież zapoznała się
z działaniem sprzętu w ogródku meteorologicznym oraz sposobem odczytywania danych. Kolejne badania skupiały się na analizie gleby, dlatego wykonano odkrywkę glebową. Tego samego wieczoru, uczniowie korzystając z map terenowych, wyznaczali trasę spaceru po okolicznych leśnych drogach. Wówczas dokonano obserwacji krajobrazu wiejskiego wraz z uwzględnieniem subiektywnej oceny klasowej.

O poranku następnego dnia wybrali się na spływ kajakowy rzeką Skrwą. Mimo trudności w przeprawie udało się dokonać obserwacji warunków przyrodniczych oraz hydrologicznych. Zmęczeni, jednak bardzo zadowoleni, wrócili na teren ośrodka, by zakończyć dzień przy cieple ogniska i smacznej kiełbasce.

Wypoczęci wyruszyli w drogę powrotną do Warszawy, zatrzymując się w Płocku. Tam, korzystając z Jarmarku Tumskiego i Dni Płockich, zwiedzili Muzeum Secesji i Historii Mazowsza i Płocka.