Na  kanale YouTube możecie  posłuchać rozmowy nagranej przez Kalinę Walczuk i Inę Kaczmarczyk, w której opowiadają o zmianach klimatu.

W prostych słowach przybliżają, dlaczego zmiany klimatu są poważnym problemem oraz co jest ich przyczyną. Oprócz tego dają kilka wskazówek, co każdy z oglądających może zrobić dla środowiska 🙂

Jeżeli nie wiecie jeszcze zbyt wiele o klimacie, ten materiał może być dobrym wstępem do zgłębienia tematu. Możecie też pokazać go swoim znajomym czy rodzinie, aby więcej osób dowiedziało się o tym ważnym problemie.

Na kanale Zaklimatyzowanych już niedługo będziecie mogli obejrzeć też relację z warsztatów.

13 marca na antenie Radia Dla Ciebie można było posłuchać wywiadu z uczennicą naszej szkoły – Kaliną Walczuk, która opowiedziała o działaniach grupy Zaklimatyzowani. Rozmowy można posłuchać także na stronie internetowej Radia.

A oprócz tych działań medialnych – działamy też w naszej szkole! Jak pewnie zauważyliście, na szkolnych korytarzach pojawiły się ostatnio kartki przypominające o gaszeniu światła. Warto pamiętać o codziennym oszczędzaniu energii, bo jest to jeden z ważnych sposobów na ograniczenie naszego wpływu na środowisko. Jeśli zastanawiacie się, jak oszczędzanie energii wiąże się z klimatem, koniecznie zajrzyjcie na naszego instagrama zaklimatyzowani_zzt żeby dowiedzieć się więcej na ten temat!

Już niedługo pojawią się tam także informacje o kolejnej akcji – szkolnych Hofflumpach. Podczas tego wydarzenia każdy uczestnik będzie mógł przynieść niepotrzebne rzeczy i wymienić je z innymi, w ten sposób wspierając modę cyrkularną 🙂

Przeczytaj także: Warsztaty grupy „Zaklimatyzowani”