tekst: sztab Hoffmanowa

zdjęcia: Ewa Nizińska, Katarzyna Zúñiga


31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – 29 stycznia 2023 r.

Wzorem lat ubiegłych w IX LO działał sztab WOŚP. Licealistów z Hoffmanowej wsparli uczniowie Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 51 oraz osoby prywatne. W niedzielę 29 stycznia 110 zespołów wolontariuszy (niektóre międzygatunkowe – z psami) wyruszyło na warszawskie i podwarszawskie ulice, by do papierowych kolorowych puszek zbierać datki na medyczne urządzenia do szybkiej diagnostyki zakażeń. Na wracających wolontariuszy w sztabie oczekiwały osoby gotowe, by liczyć pieniądze, wypisywać stosowne zaświadczenia oraz wspierać rozmową i herbatą.
Zgodnie z tradycją Wielki Finał poprzedziły działania prowadzone na szkolnych korytarzach i w przestrzeni wirtualnej: zbiórka podczas zebrania z rodzicami, kwesta na korytarzach prowadzona przez HoffWolontariat i klasę 2h, kiermasz smakołyków przygotowanych przez uczniów klasy 2g oraz aukcje. Przedmioty na te ostatnie przekazał nie tylko główny sztab WOŚP, ale przede wszystkim uczniowie i nauczyciele Hoffmanowej.
Wszystkim osobom wspierającym działania sztabu Hoffmanowa dziękujemy za otwarte i wielkie serca. To dzięki Waszemu zaangażowaniu do naszej wirtualnej skarbonki wpłynęło 22084 zł, a w gotówce zebraliśmy rekordową sumę 90447,16 zł. To – mamy nadzieję – nie koniec i za rok znów zagramy razem.