Tekst: Alicja Caban
Zdjęcia: Julia Kwiatkowska


10 października 2019 roku odbyła się utrwalona już w tradycji, gra terenowa dla najmłodszych Hoffmaniaków. W tym roku jednak, drugoklasiści, którzy byli sprawcami całego zamieszania, postanowili przekonstruować dawny schemat zabawy. Z uwagi na tegoroczną, podwojoną liczbę Hofficjuszy, zadecydowano że każda klasa druga stworzy odrębną grę dla swoich młodszych kolegów, którzy wybrali jednakie rozszerzenia. Wynikiem tego rozporządzenia klasa 2U pod czujnym okiem pani profesor Ewy Nizińskiej, przyczyniła się do zintegrowania uczniów z klas 1u i 1U!

W imieniny miesiąca, po czwartej lekcji pierwszoklasiści zostali wywabieni z sal pachnących wiedzą i wspólnie z wychowawcami wyruszyli w podróż w nieznane. Kierunek tramwaju, do którego wsiedli, sprawił że spodziewali się rozpocząć zabawę na Polach Mokotowskich. Być może byli przygotowani na zwyczajną grę w Hoffanego na łonie natury? Prawda okazała się zupełnie inna. Żaden żak nie mógł przypuszczać, że tego dnia ducHoffo odwiedzi 8 stolic z całego świata, sprawdzając jednocześnie swoją wiedzę z zakresu kultury i obyczajów, będzie miał okazję wymienić poglądy z Klementyną Hoffmanową,  a także  spróbuje swoich sił w zespołowym przekręcaniu dywanu na drugą stronę (jednocześnie na nim stojąc)! ,,Zadanie z dywanem było 10 na 10!” – relacjonowali uczestnicy. Fabuła gry obfitowała także w różnorakie łamigłówki matematyczne i szachowe, zadania ćwiczące plastyczność synaptyczną oraz szarady z zakresu języka angielskiego.

I kiedy po trzech godzinach pełnych wrażeń, wszyscy Hoffmaniacy myśleli, że niespodzianki się skończyły, zza krzewu dało słyszeć się triumfalny okrzyk: Olga Tokarczuk otrzymała Nobla!