Tekst: P. Chrzanowska
Zdjęcia M. Szczodry


12 MINUT - HARMONOGRAMIX edycja Festiwalu Małych Form Teatralnych 12 Minut dobiegła już końca. W tym roku na naszej scenie gościliśmy 10 wspaniałych grup teatralnych, które dostarczyły nam niezapomnianych przeżyć i wpisały się w historię tego wydarzenia.

Gratulujemy wszystkim aktorkom, aktorom i reżyserom; szczególnie tym nagrodzonym. Przypominamy, że Nagrodę Główną zdobyła „Zamoyska Grupa Teatralna”, która zaprezentowała interpretację mickiewiczowskiej „Świtezianki”. Natomiast publiczność jako najlepszy spektakl wybrała „Majaki”, wystawiony przez artystów z „Zaczekaj Chwileczkę”. Perełkę Festiwalu otrzymała grupa „Nieoczywista Oczywistość” za „Oczywisty świat nieoczywistej prawdy”. Najlepszą aktorką została Maria Piątkowska ze „Sklepu”, a najlepszym aktorem Dominik Chrabski, grający w przedstawieniu „Majaki”. Pierwszy raz w tej edycji jury zadecydowało także o przyznaniu nagrody dla najlepszego reżysera amatorskiego, którą zdobył Olaf Parfianowicz za sztukę „Smutno mi Boże”.
 
Chcielibyśmy podziękować również wszystkim 815 osobom, które mieliśmy okazję gościć na Festiwalu oraz organizatorom wydarzenia z IX LO im. Klementyny Hoffmanowej. Dziękujemy wszystkim sponsorom, bez których realizacja wydarzenia nie byłaby możliwa. Tegoroczny Festiwal zakończył się ponownie ogromnym sukcesem. Zapraszamy Was już teraz na kolejną jubileuszową edycję!