Dzień Myśli Braterskiej to święto przyjaźni wszystkich harcerzy i skautów, przypadające na 22 lutego. Jego pomysłodawcą i inicjatorem był sir Robert Baden-Powell oraz jego żona, Olave, założyciele skautingu.
Harcerze uczęszczający do naszej szkoły chcieli w tym dniu szczególnie zaznaczyć swoją obecność wśród uczniów. Przez cały dzień na korytarzach i podczas lekcji można było spotkać dziewczyny i chłopaków w mundurach harcerskich i dokładnie przyjrzeć się ich emblematom i odznaczeniom.
W ramach radosnego świętowania na jednej z długich przerw cała społeczność szkolna została przez harcerzy zaproszona do sali gimnastycznej, gdzie wszyscy mieli okazję do dobrej zabawy w rytm integracyjnego tańca belgijskiego. Większość z tancerzy wracała na lekcje zdyszana, ale z uśmiechem na twarzach.
Po lekcjach wszyscy umundurowani koledzy i koleżanki oraz chętni uczniowie zebrali się w sali fitness, aby spotkać się przy tradycyjnym harcerskim kominku. Wyrazili swoją wielką radość, ponieważ Dzień Myśli Braterskiej stał się okazją do odkrycia, że w naszej Szkole jest bardzo wiele harcerek i harcerzy, działających w różnych drużynach, ale przecież będących częścią tej samej wspólnoty Związku Harcerstwa Polskiego.
Miłe popołudnie upłynęło przy dźwiękach gitary i zgodnego śpiewu druhen i druhów. Na zakończenie spotkania wszyscy pożegnali się Iskierką Przyjaźni i oczywiście wykonali mnóstwo wspólnych zdjęć.

Fot. Marta Lipowska